Raul Parik

Kitsamalt spetsialiseerun põlve ning õlaliigese/-piirkonna probleemidele.
Tartu Ülikooli Arstiteaduskond aastatel 2007-2013. Oman arstina töökogemuse Eestis ja Soomes. Töötan täiskasvanute…

Reedik Pääsuke

Dr. Pääsuke lõpetas Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 2010. aastal, residentuuri 2015. Omab mitmekülgset kogemust erinevates kliinikutes Saksamaal ja Jaapanis. Lisaks tegeleb…

Liigu edasi põhisisu juurde

Ortopeedi vastuvõtt

Leia enda luu, lihaste ja liigeste probleemide põhjus ja lahendus ortopeedide REEDIK PÄÄSUKE ja RAUL PARIK vastuvõtuga. Vastuvõtt toimub ka nädalavahetustel!
Read more

Vastuvõtt seisneb

Ortopeedi vastuvõtt algab patsiendi kaebuste väljaselgitamisega. Seejärel viiakse läbi ortopeedilised testid ning analüüsitakse varasemalt teostatud uuringuid. Vastavalt tulemustele määratakse diagnoos ja koostatakse edasine raviplaan.

Arst annab omalt poolt nõuandeid elu ja töö korraldamiseks ning tervise säilitamiseks. Vajadusel teostatakse kohapeal ka lisaprotseduure ning kirjutatakse välja ravimid. Edasist taastumist jätkatakse füsioteraapiaga. 

Protseduurid

Kohapeal teostatakse järgmisi protseduure (hind ei kuulu vastuvõtutasu sisse): 

  • Liigese punktsioon- liigesest liigse vedeliku eemaldamine süstla abil
  • Põletikuvastase ravimi süstimine liigesesse või pehmetesse kudedesse, mida kasutatakse näiteks reumatoidartriidi, osteoartroosi ehk liigese kulumise või pehmete kudede põletike (bursiit, sünoviit, epikondüliit jne) raviks.

Korduma kippuvad küsimused 

Milliste kaebustega pöörduda vastuvõtule?

Ortopeedia tegeleb erinevate luu, liigeste, lihaste ja kõõlustega seotud kaebustega. Sagedasemateks neist on näiteks puusa-, põlve-, õla- või küünarliigese valu või funktsiooni häirumine. Kaebused võivad tekkida trauma järgselt, ülekoormusest liigesele, kõõlusele või lihasele, kaasasündinud eripäradest skeletilihasssüteemis või kaasuvatest haigustest. 

Mis on vajalik vastuvõtuks? 

Vastuvõtt on tasuline. Teenusele tulles palume kaasa võtta isikut tõendava dokumendi. Palume selga panna mugavad riided, et võimaldada ligipääsu probleemsele piirkonnale. Vastuvõtule tuleku eelduseks ei ole varasemalt tehtud uuringud.

Mis saab edasi peale vastuvõttu? 

Ettevõttes toimub tihe koostöö ortopeedi ja meie füsioterapeutidega. Paljudel juhtudel on vajalik jätkata füsioteraapiaga kaebuste vähendamiseks. 

Seoses COVID-19

Terviseameti poolt on kehtestatud vastuvõtureeglid. Meie ettevõttes on olemas kõik vajalikud kaitsevahendid. Palume isegi väikeste külmetushaiguste sümptomitega lükata vastuvõtuaeg edasi!

Registreeri vastuvõtule

  • Linn*
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.