Liigu edasi põhisisu juurde

Kõhukinnisus lastel

Kõhukinnisuse ravi Stecco meetodiga manuaalteraapia abil.

Imikute kõhukinnisus on sagedane probleem, mis tekitab lapsel ebamugavust ja vanemates muret. Põhjused võivad varieeruda alates toitumisest kuni füsioloogiliste eripäradeni.

Kõht kinni nädal aega: Kas on see normaalne?

Kõhukinnisus ja puhitus on levinud haigusseisundid, mida täheldatakse kõigis vanuserühmades, sealhulgas imikutel ja lastel. Lapseea kõhukinnisuse levimus on hinnanguliselt 29%. Lisaks on 25% laste gastroenteroloogi visiitide puhul peamine kaebus kõhukinnisuse kohta, seetõttu on oluline uurida võimalusi kõhukinnisusega laste raviks. Tihti võib kuulda, et 5–7 päeva kõhu mitte läbi käimine on normaalne.
Kas me saame seda võtta normaalsusena?

Kõhukinnisuse patofüsioloogia on ebaselge, mistõttu on raske ravida antud probleemi. Mõnel juhul alustatakse kõhukinnisuse ravi mittefarmakoloogiliste ravimeetoditega.

Leebe lähenemine kõhukinnisuse vastu.

Manuaalteraapia Stecco meetodiga keskendub fastsiatega töötamisele — sidekudedele, mis toetavad lihaseid ja organeid. Terapeut kasutab spetsiaalseid tehnikaid kudede lõdvestamiseks ja nende liikuvuse parandamiseks, mis aitab normaliseerida soolestiku tööd.

  1. Teraapia pole valulik.
  2. Laps pikutab teraapiamatil, vanema süles või mängib.
  3. Terapeut paralleelselt läbi kergete puudutuste hindab ja mõjutab lapse müofastsiaalset süsteemi.

Stecco meetodi eesmärk ja efektiivsus.

Fastsia manipuleerimise Stecco meetodi peamine eesmärk on

  • taastada keha tasakaal,
  • rahustada ülestimuleeritud autonoomset närvisüsteemi ning
  • toetada loomulikke iseregulatsiooni protsesse.

Oluline on, et protseduure viiks läbi kvalifitseeritud spetsialist, kellel on kogemusi mikutega töötamisel.

Kõhukinnisuse leevendamine.

Teraapia antud meetodiga annab kiireid tulemusi. Sümptomite leevendus või täielik kadumine peaks toimuma juba peale 1–2 visiiti.

Manuaalteraapia Stecco meetodiga võib olla osa kõhukinnisuse ravimise terviklikust lähenemisest koos toitumise ja aktiivsuse muutustega. Kuid enne igasuguse ravi alustamist on vaja konsulteerida lastearstiga, et välistada tõsised meditsiinilised põhjused ja saada professionaalseid soovitusi.